Yaşam Tarzı 25 ARALIK 2012 / 12:01

Fotoğrafını çizdi, ehliyeti kaptı

Fotoğrafını çizdi, ehliyeti kaptı

İsveçli sanatçı Fredrik Saker, ehliyet için başvururken fotoğrafını çekmek yerine daha ilginç bir yönteme başvurmuş: Tam 100 saat uğraşarak en ince detayına kadar özenip kendi resmini çizmiş.İsveçli sanatçı Fredrik Saker, ehliyet için resmi makamlara başvururken kendi fotoğrafını göndermek yerine 100 saatlik bir çabayla en ince detayına kadar uğraşarak kendi resmini çizmiş ve bununla başvurmuş.

Resmi makamlar ise bu çalışmayı "diğer fotoğraflardan farklı olmadığı" gerekçesiyle kabul etmişler ve ehliyet vermekte bir sakınca görmemişler.Saker'in şu anki planlarında bunu farklı kişilerle tekrarlamak var. Her bir fotoğraf için 100 saat civarında uğraşmaya değer mi bilmiyoruz, ama yapılan işin gerçekten hakkını vermek lazım.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun