Yaşam Tarzı 04 TEMMUZ 2011 / 14:44

Fitbit'çinin seks hayatı afişe oldu

Aman dikkat! Fitbit kullanıcılarının seks hayatını afişe ediyor

Gelişmiş vücut ve uyku izleme cihazı Fitbit, masum bilgilerin yanında insanların seks hayatıyla ilgili bilgileri de paylaşıyor.Vücuda yakın bir bölgeye yerleştirilerek kullanılan ve insanın fiziksel aktivitelerini izleyebilmesini sağlayan Fitbit adlı cihazın aynı zamanda seks hayatınızla ilgili bilgileri de kaydettiği ortaya çıktı.

Fitbit insanın üzerindeyken kalori harcaması, adım sayısı ve katettiği mesafe bilgilerinin yanı sıra uyku kalitesini de ölçerek kayda alabilen bir cihaz. Cihazın bu ajan özelliği insanları kötü durumlarda da yakalayabiliyor.

Kullanıcıların haberi var veya yok... Fitbit’in ayarları ön tanımlı olarak ‘halka açık’ şeklinde. Bu da herkesin hızlı bir Google aramasıyla insanların seks yaşamının ne kadar sağlıklı olduğunun öğrenilebilmesini sağlıyor. Üstelik söz konusu olan sadece saat ve tarih değil. Aynı zamanda ‘sarılma ve öpüşme’ sırasında harcanan enerji de görülebiliyor.

Her ne kadar kredi kartı bilgilerinizi paylaşmak kadar tehlikeli görünmese de kısa veya uzun vadede başınıza bela olabilecek kadar ‘fazla bir paylaşımdan’ söz ediliyor. Buna karşı alınabilecek en iyi önlemse tabii ki cihazı kullanmamak değil. Profilinizi ‘özel’ hale getirmek işe yarayabilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun