Yaşam Tarzı 07 EYLÜL 2011 / 14:20

Fisker otomobillere BMW motorları güç verecek

Fisker Automotive BMW ile gelecekteki Fisker modelleri için motor ve diğer bileşenlerin tedarikini kapsayan bir anlaşma imzalandığını duyurdu.2012 yılı sonunda üretimine geçilmesi ve 2013 yılında satışa sunulması planlanan Fisker’in yeni nesil araçlarından kod adı 'Nina' için BMW’nin dört-silindirli turbo motoru kullanılacak.

Fisker Genel Müdür ve Tasarım Direktörü Henrik Fisker açıklamasında görüşlerini, “Dünyanın en iyi ve en verimli yakıt tüketimine sahip BMW motorlarını kullanmak bizim için kaçınılmaz bir tercihti. BMW ile bu anlaşmayı imzalamaktan mutluluk duyuyoruz" diye belirtti.

Fisker Karma Sedan ve 'Nina' projesinin ABD, Avrupa ve Asya’da yüksek satış rakamlarına ulaşacak küresel araçlar olduğu belirtildi. BMW ile yapılan bu anlaşmanın, Fisker’in hedeflerine ulaşmasına önemli katkılar sağlayacağı düşünülüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun