Yaşam Tarzı 27 MAYIS 2011 / 17:22

FIFA 12 çarpışma motoruyla devrim yapacak

FIFA 12 çarpışma motoruyla faulden ses gelecek

Futbol oyununun yeni sürümü yeni geliştirilen fizik motoru sayesinde çok daha gerçekçi hale geliyor. Electronic Arts bugün, dünyanın en iyi spor video oyununa devrim yaratacak yenilikler kazandıracak olan yeni fizik motoru ‘Futbolcu Çarpışma Motoru’nu duyurdu. İki yıldır üzerinde çalışılan yeni motor sayesinde FIFA 12’de, sahadaki gerçek fizik kuralları aynen uygulanacak.

Oyunu tamamen değiştiren yeni ‘Futbolcu Çarpışma Motoru’, FIFA 12’nin PlayStation 3 ve Xbox 360’daki en büyük artılarından biri olacak. Oyuncular futbolcuların top mücadelelerini, top kapma çabalarını ve birbirine fiziksel temaslarını gerçek dünyadakine uygun biçimde görebilecek.

[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xixy72_fifa12-player-impact-engine_videogames[/dailymotion]

Sarı kartlık hareketler geliyor

Çarpışma Motoru, futbolcuların vücudundaki her bir temas noktasını gerçek zamanlı olarak hesaplayarak, her çarpışmada son derece doğal ve inanılır sonuçlar ortaya koyacak. Futbolcular topu kapmaya çalışırken birbirlerini itip çekiştirebilecek, hafif darbelerden daha rahat biçimde kurtulabilecekler.

EA Canada’daki FIFA geliştirme ekibi tarafından yaratılan bu motor, gerçek futboldan esinlenilerek FIFA 12’ye kazandırılan büyük yeniliklerden yalnızca bir tanesi. Bunun dışında yeni ‘Hassas Top Sürme’ özelliği ile hücum futbolcuları topa dokunuşlarında daha sağlam kontrole sahip olacaklar, ‘Taktik Savunma’ özelliği ise savunmayı çok daha yeteneğe yönelik ve anlamlı hale getirecek.

Sahadaki futbolcular sahip oldukları ‘Profesyonel Futbolcu Zekası’ sayesinde sahip oldukları yeteneklere, takım arkadaşlarının güçlü yanlarına ve özelliklerine dayanan kararlar verecek. Örneğin üstün görüş yeteneğine sahip oyuncular, diğer oyuncuların fark edemeyecekleri boş alanlara top kaçırabilecek.

Real Madrid’den Kaká, daha zayıf görüş yeteneğine sahip bir oyuncuya göre daha uzaktaki takım arkadaşlarının koşu yollarına pas atabilecek. Takımlar hücumlarını sahadaki oyuncularının güçlü yanlarına ve rakip oyuncularının zayıf yönlerine bağlı olarak şekillendirecek. Bu da maçların hem daha çeşitli, hem de daha gerçekçi olmasını sağlayacak.

Kariyer modu

FIFA 12 ayrıca gerçek dünya hikayelerini konu alan yeni bir ‘Kariyer Modu’ da içeriyor. Futbolcu morali, saha içi kondisyonu ve ligde bulunduğunuz konum maçların sonuçlarına doğrudan etki edecek. Oyuncular sonuçlarını sahada görecekleri birçok karar vermek zorunda kalacak ve çok çeşitli faktörlerle yüzleşecek.

FIFA 12 sonbaharda; PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PC, PlayStation 2 ve Nintendo 3DS, PSP, iPhone, iPad, ve iPod touch için piyasaya çıkacak.
ETİKETLER : FIFA 2012 fizik motoru
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun