Yaşam Tarzı 30 MAYIS 2012 / 10:19

Ferrari, Eric Clapton'a özel model üretti

Ferrari Eric Clapton'a özel model üretti

Efsanevi otomobil markası Ferrari, ünlü müzisyen Eric Clapton için 458 modelinden ilham alarak yepyeni bir model tasarladı.Müşterilerine One-Off adı altında özel otobiller üreten Ferrari, 18 aylık süre zarfında tamamen araç sahibinin isteklerine göre üretiliyor. Şu ana dek 5 adet One-Off Ferrari üretilirken, bu araçların fiyatı vergiler hariç 1.3 milyon euro'dan başlıyor.

Ferrari'ye olan büyük ilgisiyle tanınan Eric Clapton için, 512 BB modelini andıran unsurlar içeren 458 Italia temelli bir araç üreten Ferrari, yeni araca SP12 EC (Eric Clapton) adını verdi. Hem Pininfarina hem de Ferrari tasarımcı ve mühendislerinin ortak çalışmasıyla ortaya çıkan modele, ünlü müzisyenin talepleri şekil verdi.

Ferrari Dergisi’ne verdiği özel söyleşide konuşan Eric Clapton, projeye bizzat katıldığını belirtirken, bu projenin hayatında yaptığı en tatmin edici şeylerden biri olduğunu söyledi. Clapton, kariyerine ve Ferrari tutkusuna duyulan saygıyı da simgeleyen özel modelin, boş tuvalden itibaren tüm süreçleri baştan sonra izlemek olarak nitelendirdi.

İşte Ferrari SP12 EC