Yaşam Tarzı 30 MAYIS 2012 / 10:19

Ferrari, Eric Clapton'a özel model üretti

Ferrari Eric Clapton'a özel model üretti

Efsanevi otomobil markası Ferrari, ünlü müzisyen Eric Clapton için 458 modelinden ilham alarak yepyeni bir model tasarladı.Müşterilerine One-Off adı altında özel otobiller üreten Ferrari, 18 aylık süre zarfında tamamen araç sahibinin isteklerine göre üretiliyor. Şu ana dek 5 adet One-Off Ferrari üretilirken, bu araçların fiyatı vergiler hariç 1.3 milyon euro'dan başlıyor.

Ferrari'ye olan büyük ilgisiyle tanınan Eric Clapton için, 512 BB modelini andıran unsurlar içeren 458 Italia temelli bir araç üreten Ferrari, yeni araca SP12 EC (Eric Clapton) adını verdi. Hem Pininfarina hem de Ferrari tasarımcı ve mühendislerinin ortak çalışmasıyla ortaya çıkan modele, ünlü müzisyenin talepleri şekil verdi.

Ferrari Dergisi’ne verdiği özel söyleşide konuşan Eric Clapton, projeye bizzat katıldığını belirtirken, bu projenin hayatında yaptığı en tatmin edici şeylerden biri olduğunu söyledi. Clapton, kariyerine ve Ferrari tutkusuna duyulan saygıyı da simgeleyen özel modelin, boş tuvalden itibaren tüm süreçleri baştan sonra izlemek olarak nitelendirdi.

İşte Ferrari SP12 EC

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun