Yaşam Tarzı 25 AĞUSTOS 2011 / 13:00

Facebook dünyayı yuttu yutacak

Milyonlar, milyarlar yetmedi. Facebook ile ilgili telaffuz edilen rakamlar artık trilyon seviyesinde.Bugün 800 milyondan fazla kullanıcı sayısına ulaşarak olarak dünya nüfusunun önemli bir bölümünü adeta ‘Matrix’e bağlamış olan Facebook inanılmaz rakamlarle beraber anılmaya başlandı. Google gibi güçlü bir rakibin pazara girmesine rağmen büyümesi bir türlü durmayan platform, geçtiğimiz aylarda sayfa gösteriminde 1 trilyonun üzerine çıktı.

DoubleClick, tarafından gelen verilere göre Haziran ve Temmuz aylarının her birinde 1 trilyondan fazla sayfanın görüntülendiği platformun tekil kullanıcı sayısı da 870 milyona dayandı. Ayrıca her kullanıcının yaklaşık olarak 1.160 sayfa görüntülediği Temmuz ayında sitede harcanan süre kişi başı 25 dakika olarak ölçüldü.

(Ed: Güçlü rakibinin sahneye çıkmasına rağmen, Facebook'un bir türlü durdurulamayan yükselişinin beraberinde inanılmaz rakamları getirmesi çok doğal. Çünkü 800 milyonun üstünde kayıtlı kullanıcının çok büyük bir bölümü hayatlarını Facebook'a endekslemiş durumda.)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun