Yaşam Tarzı 25 AĞUSTOS 2011 / 13:00

Facebook dünyayı yuttu yutacak

Milyonlar, milyarlar yetmedi. Facebook ile ilgili telaffuz edilen rakamlar artık trilyon seviyesinde.Bugün 800 milyondan fazla kullanıcı sayısına ulaşarak olarak dünya nüfusunun önemli bir bölümünü adeta ‘Matrix’e bağlamış olan Facebook inanılmaz rakamlarle beraber anılmaya başlandı. Google gibi güçlü bir rakibin pazara girmesine rağmen büyümesi bir türlü durmayan platform, geçtiğimiz aylarda sayfa gösteriminde 1 trilyonun üzerine çıktı.

DoubleClick, tarafından gelen verilere göre Haziran ve Temmuz aylarının her birinde 1 trilyondan fazla sayfanın görüntülendiği platformun tekil kullanıcı sayısı da 870 milyona dayandı. Ayrıca her kullanıcının yaklaşık olarak 1.160 sayfa görüntülediği Temmuz ayında sitede harcanan süre kişi başı 25 dakika olarak ölçüldü.

(Ed: Güçlü rakibinin sahneye çıkmasına rağmen, Facebook'un bir türlü durdurulamayan yükselişinin beraberinde inanılmaz rakamları getirmesi çok doğal. Çünkü 800 milyonun üstünde kayıtlı kullanıcının çok büyük bir bölümü hayatlarını Facebook'a endekslemiş durumda.)