Yaşam Tarzı 13 AĞUSTOS 2014 / 10:11

Eskişehir'deki güneş enerjisi sistemi 9GAG'e konu oldu

Güneş paneliyle cep telefonlarının şarj edilmesini sağlayan sistemi kuran Eskişehir Belediyesi, 9GAG'e konu olarak dünyada adını "komik" de olsa duyurdu.Güneş panelleri güneşten gelen belirli bir dalga boyutundaki ışık enerjisini elektriğe dönüştürerek birçok alanda kullanılıyor. Bilindiği üzere güneş enerjisini yıl boyunca fazla, dik ve dike yakın açıyla alan Türkiye gibi bölgelerde son derece verimli olan bu cihazlar tercih ediliyor.

Son günlerde sosyal medyada yer alan bir fotoğraf , ülkemizde de özellikle kıyı kesimlerde kullanılan güneş panellerinin kullanımını sınayan cinstendi. Ülkemizde iklim şartlarından dolayı pekte güneş ışığından faydalanamayan Eskişehir’de çekilen söz konusu fotoğrafta güneş paneli olarak kullanılan cihazın altında birçok elektrik kablosu görüldü.
ETİKETLER : eskişehir güneş paneli
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun