Yaşam Tarzı 22 ŞUBAT 2012 / 16:00

Epson dünyanın en hafif GPS destekli saatini duyurdu

Epson, GPS destekli saatiyle spor ekipmanları sektörüne giriş yapmaya hazırlanıyor. Epson’un GPS destekli antreman saatini bu yıl satışa sunması beklenirken, monitör kısmının hafifliği ile dikkat çeken saat, 50 gramdan daha hafif . Saat, GPS açıkken 12 saate kadar kesintisiz antrenman yapabilmenize imkan tanıyor. Türünün diğer örnekleri gibi özellikle maraton koşucularının parkur mesafesini ve hızlarını ölçüp karşılaştırma yapmalarına imkan sağlarken, 13 mm’lik ince tasarımıyla standart sporcu saatlerinden ayrılıyor. Saat için geliştirilen GPS aygıtı her ne kadar çok güçlü olmasa da, şirket yetkilileri uzun pil ömrü ve hafifliği sağlama adına bunun kaçınılmaz olduğunu belirtiyorlar.

Epson, daha çok yazıcı ve göstericileriyle tanınan bir firma olmasına rağmen aynı zamanda Seiko’nun alt kuruşlarından biri. İşin içinde biraz da olsun Seiko’nun olduğunu düşünürsek, Epson’un bu ürünü piyasaya sunuyor oluşu çok da sürpriz sayılmaz.

Fiyatı henüz belirlenmeyen cihazın, bu yıl içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun