Yaşam Tarzı 12 MART 2010 / 07:40

Energizer pil şarj cihazından virüs çıktı

Energizer Duo USB pil şarj cihazından çıkan virüs, Windows kullanan bilgisayarları etkiliyor.

Energizer Duo USB pil şarj cihazından çıkan virüs, Windows kullanan bilgisayarları etkiliyor.


 

Energizer şirketi, pil şarj cihazının yazılımından çıkan virüsle uğraşıyor şu sıralar. Cihazı piyasadan çekme kararı alan şirket, aynı zamanda indirilebilen yazılımı sitesinden kaldırdı. Şirket yazılımın Windows versiyonunu indiren müşterilerine kaldırmasını istiyor. Çünkü Windows kullanan bilgisayarlar bu durumdan daha fazla etkileniyor.

2007 yılı Mayıs'tan beri var olan virüsün yazılıma nasıl bulaştığı bilinmiyor. Energizer şirketi, Amerikan Bilgisayar Acil Durum Hazırlık Takımı ve Amerikan hükümeti ile bu sorunun kaynağını bulmaya çalışıyor.

Energizer Duo USB pil şarj cihazı 2007'den beri Amerika'da, Avrupa'da, Asya ve Latin Amerika'da piyasalarda satılıyor. Cihaz bilgisayar kullanıcılarına nikel metal hidrojen bileşeni pilleri duvar çıkışından ya da USB bağlantısı yoluyla yeniden şarj etmelerini sağlıyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun