Yaşam Tarzı 07 MART 2012 / 18:41

Eğlenceyi sunan ilgiyi topladı

CeBIT bazıları için sadece bir oyun. Tanıtımı eğlenceyle harmanlayan markalar aradığı ilgiyi fazlasıyla buldu. Almanya’nın Hannover şehrinde 10 Mart’a kadar sürecek olan CeBIT 2012’yi, sadece sıkıcı konular ve klişe tanıtımların yapıldığı bir fuar olmaktan kurtaran tek şey muhtemelen eğlenceyle harmanlanan stant ve salonlar.

Intel tarafından bir oyuncu cennetine çevrilen salonda yüzlerce insan oyun oynuyor ve ödüller için yarışıyor. Diğer taraftan Thermaltake gibi bazı üreticiler de şovlarıyla son kullanıcıyı kendine çekmeye çalışıyor.CeBIT 2012’nin kalbinin attığı salonlardan birinde yer alan Thermaltake standı, birbirinden eğlenceli şovlar ve ödüllü yarışmalarla ziyaretçileri karşılıyor. Kısa bilgi yarışmalarıyla devam eden eğlenceli bölümler dışında standın tasarımında kullanılanlar da hayli dikkat çekici. Soğutma ürünleri ve bilgisayar kasalarıyla hız aşırtmacıların gözde markalarından biri olan Thermaltake, CoD Modern Warfare 3 için özel olarak tasarladığı bu ilginç kasayı da sergiledi.

Makineli tüfeğe sahip kasanın sol tarafındaki sembolik buzdolabında da enerji içeceği yer alıyor. Tabii ki kasanın içinde bir anakart yok. Bu sadece gösteri amaçlı. İşte makineli tüfeğin çalışmasından kısa bir görüntü.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BZZaRQKYa-A[/youtube]

Thermaltake standında her saat başı gerçekleşen şovlar bilgi yarışmalarıyla başlıyor. Hız aşırtma dünyasından sorularla başlayan yarışma ödüllerin dağıtılmasıyla sona ererken eğlence ikili mücadelelerle devam ediyor.

Kazananlar tabii ki daha büyük hediyelere sahip oluyor.Intel tarafında ise çok daha büyük bir organizasyon vardı. 23’üncü salonu neredeyse tamamen kapatan Intel, oyun meraklıları için cennet gibi bir mekân yarattı.

Tematik oyun alanlarında savaş oyunlarına dalan ziyaretçiler eğlenceyi fazlasıyla yaşadı. Öyle ki yakıt bidonlarının, askeri malzemelerin üzerine kurulu oyun dizüstülerinin başından saatlerce kalkmayanlar oldu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun