Yaşam Tarzı 13 NİSAN 2012 / 09:40

Düşenin dostu IBM olacak

Bundan böyle düşenin dostu IBM olacak

Projenin özellikle hasta ve bakıma muhtaç kişilerin hayatını kolaylaştırmak adına önemli faydalar sağlayacağı söyleniyor.IBM, yeni yaptığı bir patent başvurusuna göre birden fazla noktadaki teması hisseden bir yer kaplaması üzerinde çalışıyor.

Bu sistem, farklı yer karoları üzerindeki temas noktalarını değerlendirerek birilerinin sereserpe üzerine kapaklanıp kapaklanmadığını kontrol edecek. Eğer böyle bir durum hissederse, birilerinin yere düştüğüne karar vererek acil yardım hattını arayacak.

Bu sistemin özellikle bakıma muhtaç kişilerin kontrolünü sağlamanın yanı sıra, izinsiz girişlerin algılanması gibi alanlarda da kullanılacağı öngörülüyor.

Akıllı yer karolarının daha başka ne gibi bilgiler aktarabileceği ise tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.

Patent başvurusunun detaylarını bu adreste görebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun