Yaşam Tarzı 29 TEMMUZ 2011 / 14:14

Dünyanın en inovatif şirketleri açıklandı

Forbes dergisi, “Dünyanın En İnovatif Şirketleri” listesindeki 100 şirket arasında birçok teknoloji şirketine yer verdi. Dünya inovasyon liderlerinin ilk defa açıklandığı listede yer alan tek veri depolama üreticisi NetApp oldu. İlk 10'da Salesforce.com, Amazon, Apple ve Google gibi şirketler teknoloji şirketleri bulunuyor.Forbes Dergisi, dünyanın en inovatif şirketi olarak gördüğü 100 şirketi sıraladı. Yapılan sıralamada şirketler yeni ürünleri, servisleri ve bulunduğu pazara kattıkları üzerinden değerlendirildi. Listede Salesforce.com ilk sırada yer alırken bir diğer teknoloji şirketi Amazon.com ikinci sırada kendine yer buldu.

Listenin geri kalanında yer alan teknoloji şirketleri şu şekilde sıralandı:

5. Apple

7. Google

20.Nintendo

34. NetApp

61. Qualcomm

63. SAP

77. Oracle

86. Microsoft

94.Toshiba

98. CA

Georgens: "Sıralamada yer almayı çalışanlarımızın sürekli üretme gayreti göstermelerine borçluyuz"

Listenin 34. sırasında yer alan ve listedeki tek veri depolama şirketi olan NetApp'in CEO’su Tom Georgens, listede yer almalarını, “NetApp, dünya çapında yenilikçi bir firma olarak anılmaktan onur duyuyor. Bu, NetApp’ın genlerinde bulunan inovasyon ruhuna verilmiş çok güzel bir ödül. NetApp, mümkün olanın sınırlarını zorlayan bir kültür üzerine inşa edildi. Rekabette açık bir avantaj elde etmek için faaliyetlerimizin her alanında buna odaklıyız. Forbes’un bizi bu listeye almasındaki en büyük etken, çalışanlarımızın inovasyona olan bağlılıkları ile sürekli üretmek üzerine gösterdikleri gayrettir. Bunun sonucu olarak sunduğumuz çözümlerde daha iyi sonuçlar elde ettiğimize inanıyoruz” sözleriyle değerlendirdi.

Listenin tamamını görmek için http://www.forbes.com/special-features/innovative-companies-list.html adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun