Yaşam Tarzı 21 NİSAN 2011 / 16:21

Dünya çocukları devlet büyükleriyle buluştu

Türk Telekom ana sponsorluğunda gerçekleşen TRT 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenlikleri için 38 ülkeden Türkiye’ye gelen çocuklar Anıtkabir’i ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Abdüllah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin dünya çocuklarını kabul etti.

Dünyanın dört bir yanından gelen yüzlerce çocuğun Aslanlı Yol’dan geçerek Ata’nın huzuruna çıktıkları ziyaret sırasında duygu dolu anlar yaşandı. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık kabullerinin ardından çocuklar 23 Nisan Şenlikleri için Bursa’ya hareket etti.

Türk Telekom bu yıl dördüncü kez 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenlikleri’nin ana sponsorluğunu üstlenerek TRT destek veriyor. 2011 TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenlikleri’nin gerçekleşeceği Bursa, dünya çocuklarının katılımıyla çok sayıda renkli etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Şenliklerin her yıl merakla beklenen ve ilgiyle izlenen bölümü Gala Ülke Gösterileri ise 23 Nisan 2011 Cumartesi günü, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Salonu’nda seyirciyle buluşacak. Gösterileri takiben sevilen şarkıcı Atiye ile bu yılın Türkiye Eurovision Şarkı Yarışması temsilcisi Yüksek Sadakat birer konser verecek.