Yaşam Tarzı 18 EYLÜL 2012 / 12:00

Dragon Age 3: Inquisition resmen duyuruldu

EA ve Bioware, ünlü RPG serisi Dragon Age’in yeni oyunu olan Dragon Age 3: Inquisition'ı resmi olarak duyurdu. Bioware tarafından piyasaya sürülen serinin ilk oyunu, oyun severlerin beklentilerinin neredeyse tamamını karşılamış ve aldığı yüksek puanlarla gelmiş geçmiş en iyi oyunlar arasına girmişti. Serinin devam oyunu olan Dragon Age 2 ise, konsol odaklı yapısıyla bekleneni verememiş ve özellikle PC oyuncuları için hayal kırıklığına neden olmuştu.

Oyuncuların içine rahatlatacak bir detay verecek olursak, Bioware ve EAyaptığı açıklamalarda, Dragon Age III’ü hazırlarken serinin önceki oyunlarıyla ilgili geri dönüşleri göz önüne alarak çalıştıklarını açıkladı. Bu da oyunun sadece konsol odaklı geliştirilmeyeceği anlamına gelebilir.

Seçeneklerin bol olduğu hikaye ve dev bir dünyada geçen, kişiselleştirilebilir karakterlerin yer aldığı bir oynanış sunulacağı belirtilen oyun, teknik özellikleriyle de oyuncuları tatmin edeceğe benziyor. Frostbite 2 motorunu kullanacağı açıklanan Dragon Age 3:Inquisition'ın 2013 yılının sonlarına doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun