Yaşam Tarzı 10 MAYIS 2011 / 13:46

Doğu Akdeniz Üniversitesi ile SAP işbirliğine gitti

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), kurumsal yazılım uygulamaları sağlayıcısı SAP ile stratejik bir iş birliğine gitti.SAP’nin uluslararası çapta yürüttüğü Üniversite İş Birliği Programı’na katılan (SAP University Alliances Program) Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde bundan böyle dünyanın önemli şirketlerinin kullandığı güncel SAP yazılımları öğretilecek.

Anlaşma neleri kapsıyor?

Program çerçevesinde Doğu Akdeniz Üniversitesi, SAP lisanslarını ücretsiz olarak öğrencilerinin eğitim ve araştırma faaliyetlerinde kullanabilecek. Anlaşmaya göre sunucu Almanya’da bulunuyor ve üniversitedeki kullanıcılar web üzerinden sisteme bağlanıyor. Bu sayede üniversite, sunucunun bakımı ya da meydana gelebilecek herhangi bir problemle uğraşmak zorunda kalmıyor. Herhangi bir konuyu danışmak ya da bilgi almak içinse “Üniversite Yetkinlik Merkezi” ile iletişime geçebiliyorlar.

Üniversite İş Birliği Programı sayesinde üniversiteler derslerinde en güncel SAP sistemlerini kullanarak öğrencilerine interaktif bir eğitim ortamı sağlayabiliyor. Öğretim üyeleri ise SAP Üniversite İş Birliği’nin oluşturduğu portal sayesinde dünyadaki diğer öğretim üyeleri ile iletişime geçebiliyor ve deneyimlerini paylaşabiliyor. Program kapsamında üniversite, öğrencilerine danışmanlık sertifikası eğitimi de verebiliyor.

Türkçe eğitim veren üniversiteler arasında DAÜ dördüncü üniversite oldu

DAÜ Tanıtım ve Gelişimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Nadiri, DAÜ'nün uluslararası bir üniversite olduğunu ve bu özelliğe söz konusu işbirliği protokolü ile bir halka daha eklendiğini ifade ederek SAP Üniversite İşbirliği Programı'na üye olmanın önemli bir adım olduğunu vurguladı. DAÜ öğrencilerinin eğitimleri sırasında SAP programı ile tanışabilme şansına sahip olacaklarını söyleyen Nadiri, bunun da öğrenciler için büyük bir donanım ve ayrıcalık olacağını ifade etti.

Dünya çapında bini aşkın üniversitenin yararlandığı SAP Üniversite İş Birliği Programı, Türkiye’de ise Ağustos 2010’da başladı. Şu ana dek Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin yanı sıra ODTÜ, Bahçeşehir Üniversitesi ve Doğuş Üniversitesilerinde SAP eğitimi veriliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun