Yaşam Tarzı 03 HAZİRAN 2009 / 11:25

Dil ustasının yeni sürümü yayınlandı

Dünyada 55 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Babylon, yeni özellikler getiren 8. sürümünü piyasaya sundu.

Dünyada 55 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Babylon, yeni özellikler getiren 8. sürümünü piyasaya sundu.


Tek tıklamayla çeviri ve sözlük hizmeti sunan Babylon yazılımının 8. sürümü düzenlenen basın toplantısıyla duyuruldu. İstanbul'da gerçekleştirilen basın toplantısına Babylon Yöneyim Kurulu Başkanı Alon Carmeli bizzat katılarak yeni sürümün özelliklerini anlattı.


Carmeli, konuşmasında yeni sürüme dair şunları aktardı: "Babylon 8, iki yıllık bir geklişim ve değişimin sonucu olarak ortaya çıktı. Bu süreçte Google ile sıkı bir işbirliğine girdik. Ayrıca MAC platformu dahil Babylon'u farklı platformlara uyarlarken kullanıcı deneyimini önemli ölçüde zenginleştiren otomatik araçlar geliştirdik. Babylon 8 çok sayıda önemli teknolojik gelişmeyi, yeni pekiştirilmiş özellikler eşliğinde ve zengin dil kaynaklarıyla birlikte sunuyor."


Yenilenmiş kullanıcı arabirimi haricinde ve Babylon 8'deki bazı önemli gelişmeler şöyle sıralanıyor:


Daha fazla dil ve kaynak:Yeni sürüm, basit çeviri ve para birimi dönüştürme hizmetinden, uzmanlık terimlerini içeren sözlükler ve argo terimlere kadar akla gelen her içeriğe sahip yaklaşık 2 bin kaynaktan, 75in üzerinde dile çeviri sağlıyor.


Doküman çevirisi:Sözcük, cümle ve tam metin paragrafı çevirilerinin yanı sıra Babylon 8, 31 dilde doküman çevirisi yapabiliyor.


Web sayfası çevirisi:Babylon 8 ile herhangi bir web sayfası istenen dile çevrilebiliyor.


Microsoft Office yazım denetimi aracıyla tümleştirme:Babylon 8, Microsoft Office yazım denetimi aracıyla tümleşerek denetimi aracını ek yardımcı araçlarla geliştiriyor. Böylece doğru yazım önerilerine ek olarak, kullanıcılara bilinçli olarak seçim yapabilmeleri için kısa tanımlar ve çeviriler sunuyor.


Wikipedia içeriğine erişim:Babylon 8, ücretsiz internet ansiklopedisi Wikipedia'dan 6,5 milyonun üzerinde makale ve tanıma tek tıkla erişim sağlıyor.


Bilgi için: www.babylon.com

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun