Yaşam Tarzı 03 AĞUSTOS 2011 / 15:24

Dijital Oyun Dünyasının Başkanı Mevlüt Dinç Oldu

Sobee Genel Müdürü Mevlüt Dinç, Dijital Oyunlar Federasyonu Başkanı olarak seçildi. Dinç, yoğun bir gündemle işbaşı yapacak.Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu’nun 3 Ağustos’ta Ankara’da yapılan Başkanlık seçiminde Mevlüt Dinç, Başkan olarak seçildi. Seçimde 22 oy kullanılırken, 1 oy geçersiz sayıldı. Mevlüt Dinç 14 oy alırken, diğer aday olan Haluk İskender 7 oy aldı.

Sonuçların belli olmasının ardından kısa bir konuşma yapan Dinç, uluslararası bazda 30 yıla varan tecrübesi ışığında, federasyon çatısı altında önemli işlere imza atmayı hedeflediklerini vurguladı.

Uzun çalışmaların meyvesi geldi

Bir federasyon oluşturarak Türkiye’de de konuyla ilgili tüm kesimlerin buluşma noktasını oluşturan Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu, 1 yıla yakın zaman yürütülen yoğun çalışmaların ardından, geçtiğimiz aylarda T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’ne (SGM) bağlı olarak kuruldu.

Sektörde oyun geliştirici yerli ve yabancı şirketler, oyun sektörünün donanım ayağında yer alan, yine yerli ve yabancı firmalar, internet kafeler ve oyun sektöründe söz sahibi olan birçok kesimin buluşması noktası olan bu federasyon, yoğun bir görev listesiyle işbaşı yapıyor.

Başkanlığa Mevlüt Dinç’in seçilmesinin ardından, alt çalışma gruplarının ve bu gruplarda görev alacak isimlerin belirlenmesi bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun