Yaşam Tarzı 15 MAYIS 2012 / 17:17

Diablo sunucuları çökerterek geri döndü

Diablo geri döndü, sunucuları çöktü

12 yıllık uzun bekleyişin ardından Diablo 3 sunucuları dün gece açılırken, gelen yoğun talebi karşılayamayan sunucular çöktü.Sabırsızlıkla oyunu bekleyen oyuncular, bağlantının koptuğunu bildiren “error 37” mesajını görünce oldukça sinirlendiler. Twitter üzerinde #error 37 hashtag’i açılırken, dünya çapında takipçi bulan başlık altında çöken sunucu hakkında yorumlar yapıldı.

Korsan kullanımı engelleme adına yapılan uygulama (Oyun tek kişilik oynansa bile Blizzard sunucularına bağlanmak zorunda) yüzünden çöktüğü belirtilen sunucuların, şu an düzgün bir şekilde çalıştığını belirten Blizzard, giriş yaparken gecikmelerin yaşanabileceği konusunda oyuncuları uyardı.

İstanbul’da da Diablo 3 çılgınlığı yaşandıAral tarafından organize edilen ve 19.00-04.00 saatleri arasında Taksim Meydanı’nda yapılan etkinlikle Diablo 3 İstanbul’daki hayranlarıyla buluştu.

Sabahın erken saatlerinde itibaren Taksim Meydanı’na akın eden Diablo hayranları, saat 00.00 itibariyle Taksim Meydanı’na inen Diablo ile buluştular. Oyunun normal versiyonunun yanı sıra geceye özel versiyonu da tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de satışa sunuldu.

Oyunu satın almak ya da detaylara ulaşabilmek için www.diablo3.com adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun