Yaşam Tarzı 18 MART 2012 / 11:49

Diablo 15 Mayıs'ta geri dönüyor

Diablo 15 Mayıs'ta yeniden karşımızda!

12 yıllık uzun bekleyişin ardından Blizzard, Diablo III’ün çıkış tarihini resmen açıkladı. Oyundan biraz söz etmek gerekirse Demon Hunter, Barbarian, Witch Doctor, Wizard ve Monk olmak üzere 5 tane sınıfın yer alacağı oyunda karakterler, WoW karakterleri ile oldukça benzerlik gösteriyor. Bu benzerliğin sebebi ise WoW ekibinden Brian Morrisroe’nun Diablo III’ün sanat yönetmeni olması.

Diablo III, kendine has yeni bir 3D motoru ile hazırlandı. Bunu zaten oyun için hazırlanan videolar ve beta sürümde görmek mümkün. Oldukça da başarılı olduğunu  itiraf etmek gerekiyor. Bunun yanı sıra bilek hizasındaki su birikintileri, bulanık yağmur, sis gibi unsurlar görsellik açıdan son derece başarılı duruyor.

Oyunun müziklerinin her ne kadar büyük bir orkestra tarafından yapıldığı söylense de, kulaklar Matt Uelmen’in yaptığı efsanevi müzikleri aramıyor değil. Uelmen,özellikle serinin ilk oyununda “Tristram Theme” ile bir çok Diablo hayranının gönlünde taht kurmuştu.Oyunun müziklerinin her ne kadar şahaser niteliği taşıması beklenmese de, oldukça kaliteli müziklere sahip olacağı aşikar.

Ön siparişler başladı

Çıkış tarihinin açıklanmasıyla ilgili olarak bir açıklama yapan Blizzard Entertainment CEO'su Mike Morhaime, geliştirme ekibinin yıllarca süren zorlu çalışma süreci ve binlerce oyuncunun katılımıyla aylardır süren beta test döneminin ardından son aşamaya geldiklerini belirtirken, önümüzdeki iki ayı Diablo III için son düzeltmeleri yaparak geçireceklerini ve 15 Mayıs'ta piyasaya süreceklerini söyledi.

Bugünden itibaren dijital platformlardan ön sipariş verebilen yapıma oyun, 15 Mayıs tarihinde raflardaki yerini alacak. Oyunun standart sürümüne 44,99 dolar, koleksiyon sürümüne ise 69,99 dolara sahip olunabilecek. Ayrıca koleksiyon sürümümün yanında 208 sayfalık bir oyun kitapçığı, oyunun yapım sürecini anlatan bir Blu-ray ve DVD, Diablo III müziklerini içeren bir CD ve Diablo II ile Diablo II: Lord of Destruction yer alacak.

Oyun ile ilgili bir videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8scZZfU9Zh8&feature=related[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun