Yaşam Tarzı 10 EKİM 2011 / 09:15

Despec Bilgisayar, Steelseries’in Türkiye’deki tek yetkili distribütörü oldu

Oyun aksesuarları üreticisi Danimarka kökenli Steelseries ile Index Grup Şirketi Despec Bilgisayar arasında imzalanan bir anlaşma kapsamında, Despec; Türkiye’deki tek yetkili Steelseries distribütörü haline geldi. Despec Bilgisayar, Steelseries’in Türkiye’deki tek yetkili distribütörü oldu. Ulusal ve yabancı zincir mağazalarla Türkiye’nin her köşesini kapsayan geleneksel bayiler ve kırtasiyelerden oluşan yaygın bir satış ağına sahip olan Despec Bilgisayar, oyun sektörünün uluslararası platformda lider oyuncularından Steelseries ile yeni kurduğu işbirliği sayesinde, müşterilerinin ve yatırımcılarının beklentilerini karşılamayı hedefliyor.

Steelseries'in profesyonel oyuncularla ortak bir şekilde yürüttüğü çalışmalar sonucunda, bilgisayar oyunu meraklılarının üstün performans ihtiyacına yanıt verebilecek nitelikte ergonomiye sahip oyun faresi, fare yüzeyi, kulaklık ve klavyeler ortaya çıkıyor.

SK Gaming, FNATIC, Tyloo, Evil Geniuses, Natus Vincere gibi profesyonel oyun takımları tercihlerini Steelseries ürünlerinden yana kullanarak yarışmalara katılıyor. Steelseries fare, fare yüzeyi ve klavye ürünleri, akıldan geçirilen her şeyin ekrana aynı hızla yansıtılmasını sağlıyor. Profesyonel ve amatör oyuncular için özel olarak geliştirilmiş kulaklıklar ile en hassas sesler bile duyulabiliyor. Ürün geliştirme aşamasında rahatlık, dayanıklılık, üstün özellikler, performans ve dizayn konularına önem veren firmanın bütün ürünleri son derece yüksek talepleri olan profesyonellerce test ediliyor ve mükemmellik onayı alıyor. Müşteri odaklı olarak hareket eden Steelseries, müşterilerine ihtiyaçlarından fazlasını sunabilmek için çalışıyor. Gelirinin ciddi bir bölümünü oyun turnuvalarına ve profesyonel oyun takımlarına ayıran firma, pazarın büyümesine destek verirken ürün geliştirmek için gerekli çalışmalarını da sürdürüyor.

Despec Genel Müdürü Oğuz Gülmen bu işbirliğinden şirket genelinde duyulan memnuniyeti şu sözlerle ifade ediyor: “Son yıllarda dünyada ve Türkiye’de düzenli olarak büyümeye devam eden oyun ve aksesuarları pazarının, artan kullanıcı bilinci ile hızlanarak büyümeye devam edeceği öngörülüyor. Espor olarak tanımlanan bilgisayar oyunları yarışmalarının pek çok ülke tarafından resmen bir spor dalı olarak kabul edildiği günümüzde, Despec Bilgisayar Steelseries Türkiye Tek Distribütörü olarak pazar payımızı artıracağız.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun