Yaşam Tarzı 14 OCAK 2013 / 16:44

"DDoS ile sistemleri çökertmek ifade özgürlüğü olsun"

"DDoS ile sistemleri çökertmek ifade özgürlüğü olsun"

Bu taleple hazırlanan dilekçe Beyaz Saray’a iletildi. Ayrıca dilekçede DDoS saldırıları nedeniyle tutuklanan kişilerin serbest bırakılması da talep edildi.Hazırlanan dilekçeyle ülkemizde de sıkça duyduğumuz, sistemlere aşırı istek yollayarak çalışmaz hale gelmesini sağlayan DDoS saldırılarının yasal olması istendi. Beyaz Saray’ın resmi internet sitesinde ifade özgürlüğünün bir parçası olarak nitelenen saldırı yöntemi için hazırlanan dilekçeye destek vermek mümkün.

Dilekçeyi hazırlayan kişiye göre, DDoS saldırıları bir hack’leme yöntemi değil. Hatta gelişen internet araçlarıyla düşünüldüğünde yasal bir protesto yöntemi. Dilekçede, “Bu sadece bir web sayfasında sürekli yenile tuşuna basmaktan ibaret bir eylem. Bunun oturma eylemlerinde olduğu gibi ‘işgal et’ eylemlerinden hiçbir farkı bulunmuyor” ifadelerine yer verildi.

“Bir grup insanın bir araya gelerek bir binanın önünde beklemesi yerine, bilgisayar başında bir web sitesini yavaşlatmak ya da kısa süreliğine çalışmasının önüne geçmenin bir farkı yoktur” denilen dilekçede ABD hükümetinin hemen DDoS saldırı nedeniyle hapiste bulunan kişileri bırakması istendi.

Haktivist grup Anonymous da dilekçeye destek vererek, “Almanya’da yasal ama neden burada değil? İfade özgürlüğü için DDoS dilekçesini imzalayın” açıklamasında bulundu. Anonymous, Wikileaks’in kurucusu Julian Assange’a destek vermek için birçok web sitesine benzer saldırıda bulunmuştu.

Dilekçenin bir cevap alabilmesi için 6 Şubat’a kadar 25 bin imzaya ihtiyacı var. Şu anda 4 binin üzerinde imza atıldığı görülüyor. Dilekçenin bulunduğu adres için buraya tıklayabilirsiniz.
ETİKETLER : DDoS ddos anonymous
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun