Yaşam Tarzı 06 HAZİRAN 2011 / 16:48

Dayak sırası Nintendo'ya geldi

Aylardır Sony'nin sistemleriyle oyuncak bebekle oynar gibi oynayan haklayıcılar, şimdi de gözünü Nintendo platformlarına dikti. BBC News'in haberine göre saldırıyı Lulz Security gerçekleştirdi. Habere göre Japon oyun geliştirme şirketi, ABD’de bulunan iştiraklerinden birinin sunucusunun aynı grup tarafından birkaç hafta önce de saldırıya uğradığını bildirdi.

Lulz Security, geçtiğimiz haftalarda Sony’nin internet sitelerine yönelik saldırıları da düzenleyen grup. Wii’nin üreticisi Nintendo, saldırıda hiçbir tüketici verisinin veya şirket bilgisinin kaybolmadığını açıkladı. Şirket sözcüsü Ken Toyoda, bu işten üçüncü şahısların zarar görmediğini belirtti.

Geçtiğimiz aylar boyunca, önde gelen şirketlerin internet sitelerine haklayıcıların saldırıları aldı başını gitti. Bunların sonucunda şirketler, değerli tüketici verilerinin kaybedilmesi gibi olumsuz bir sonuçla karşı karşıya kaldı. Bunun en büyük örneği ise Sony’nin büyük bir güvenlik açığı sonucunda PlayStation Network’e saldırı düzenlenmesiydi.

Son saldırı olayında ise Nintendo, haklayıcıların saldırdığı sunucuda hiçbir tüketici verisinin depolanmadığını açıkladı ve şirket ısrarlı bir biçimde tüketici güvenliğini sağlamak adına sürekli çalıştığı vurgulandı.
ETİKETLER : nintendo oyun sonyhack