Yaşam Tarzı 04 TEMMUZ 2011 / 14:15

Counter Strike gerçek oldu

FPS tarzındaki efsanevi oyunun ünlü ‘De Dust’ haritası gerçek hayata uyarlanıyor.Paintball keyfini bir üst seviyeye taşıyacak proje için düğmeye basıldı. Ünlü dust haritasıyla Counter Strike’ı gerçek hayata taşıyacak proje ile gözlüğünü takan kendini bir gerilla savaşının içinde bulacak.

Efsane oyunu klavye ve fare ile oynamaya alışık olanlara çok farklı bir deneyim bekliyor. FPS gözlüklerinin yaratıcısı 39 yaşındaki Aram Bartholl tarafından ortaya atılan proje kapsamındaki oyun alanı 115 x 110 metre boyutlarında olacak. Alanın yüksekliği ise 15 metre.

İçinde yürüyebileceğiniz ve gözlüklerinizle (deyim yerindeyse) takır takır düşman vurabileceğiniz alanın küçük bir maketini yapan mimar Bartholl şimdiye kadar projenin araştırma ve geliştirme çalışmaları için 5500 dolar harcadı.

İşte düşünce bu:
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun