Yaşam Tarzı 07 EYLÜL 2012 / 10:35

Çiz Gitsin: Sen çiz, arkadaşın tahmin etsin

Ontek'in geliştirdiği, kullanıcıların bilgi ve çizim becerisini arkadaşlarıyla ya da hiç tanımadığı kişilerle karşılaştırmalarına olanak sağlayan "Çiz Gitsin" oyunu ücretsiz olarak yayınlandı. Oyun, kelime dağarcığını geliştirirken çizim yeteneğini de güçlendiren bir anlayışla oynanırken, zorluk derecelerine göre sıralanan üç ayrı kelimeden birini seçip çizerek anlatmanızı ve bu çiziminizi oyunu oynadığınız arkadaşlarınıza göndermenizi, ardından onların da çiziminizi tahmin etmesini ve onların da size seçecekleri kelimenin çizimini göndermesini sağlıyor.

Zorluk derecelerine göre sıralanan üç ayrı kelimeden birini seçip çizerek anlatılan oyun, bu çizimi oyun oynanan arkadaşlara gönderilmesini, ardından onların da çiziminizi tahmin etmesini ve onların da seçecekleri kelimenin çizimini göndermesini sağlıyor.Tur mantığı ile oynanan oyun, gün içerisinde mola verildiğinde veya boş kalan zamanlarda stres atmak için kullanılabilir. Bir oyuna başlanıldığında, gönderilen çizime yanıt, karşı tarafın istediği bir zamanda gelebiliyor.

Yakında Android versiyonu da çıkacak olan oyunu, ücretsiz olarak Apple Appstore’da iPhone, iPad ve iPod Touch’lar için indirebilirsiniz.