Yaşam Tarzı 08 OCAK 2013 / 12:14

Çinli baba oyun delisi oğlunu bıktırmak için yepyeni bir yöntem buldu

Baba oyun delisi oğlunu bakın nasıl bıktırdı?

Çinli baba, bilgisayar oyunlarına kendini iyice kaptıran oğlunu bu alışkanlıktan kurtarmak için öyle bir yöntem uyguladı ki, okuduğunuzda babanın yaratıcılığına şapka çıkaracaksınız. Çin'de 23 yaşındaki oğlunun çevrimiçi oyunlardan bir türlü başını kaldıramamasından şikayetçi olan baba, oğlunu bu alışkanlıktan kurtarmak için son derece ilginç bir yöntem buldu: Sanal suikastçiler.

Baba, bunun için oğlunun oynadığı oyunları belirleyerek bu oyunlardaki en iyi oyuncularla oyunda oğlunun başına bela olmaları için anlaştı. Babanın kiraladığı usta oyuncular da oğlu oyuna girer girmez karakterine saldırarak oyun dışı bırakmaya başladılar.

Bir süre sonra sürekli kendisine saldıran usta oyuncular nedeniyle çocuk oyun içinde neredeyse adım atamaz duruma geldi. Olay, çocuğun kendisine sürekli saldıran kişilere neden böyle yaptıklarını sormasıyla ortaya çıktı.

Babanın kullandığı bu ilginç yöntemin işe yarayıp yaramadığı bilinmiyor. Ama Çin'de oyun bağımlılığının psikolojik bir sorun olarak kabul edildiğini ve çocukları bu alışkanlıktan kurtarmak üzere askeri kamp disiplininde tedavi evleri açıldığı düşünülürse, babanın oğluna oldukça şefkatli yaklaştığı bile düşünülebilir.

Video oyunlarına bağımlılık konusunda Wikipedia'da yer alan bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.