Yaşam Tarzı 28 OCAK 2013 / 11:22

Çin ülkedeki konsol yasağını kaldırmayı planlıyor

Çin ülkedeki konsol yasağını kaldırmayı planlıyor

2000 yılında gençlerin psikolojileri ve zihinsel gelişimleri üzerinde olumsuz etki yaratacağı gerekçesiyle ülkedeki konsol satışını yasaklayan Çin Hükümeti, mevcut yasayı tekrardan gözden geçirmeyi planlıyor. China Daily’de yer alan bir habere göre, Çin Hükümeti ülkede uygulanan konsol yasağını kaldırmak için girişimlere başlayabilir. Gazeteye konuşan Kültür Bakanlığı’ndan bir yetkili, hükümetin mevcut politikayı tekrar gözden geçirme karar aldığını ve oyun konsolu pazarını tekrardan açmak için görüşmelere başladığını dile getirdi.

2000 yılında 7 bakanlığın imzasıyla birlikte yürürlüğe giren konsol yasağının kalkması için bütün bakanlıklardan onay gelmesi gerekiyor. Yasağın kalkmasıyla birlikte hareketlenecek konsol pazarının, pazara yeni sunulan Wii U’nun yanı sıra, Sony, Valve ve Microsoft’un oyun konsollarıyla birlikte tamamen canlanacağını söyleyebiliriz.

Buradan da yola çıkarsak Çin Hükümeti’nin tamamen “duygusal” kaygılarla ülkedeki konsol yasağını kaldırmayı planladığını söyleyebiliriz. Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’in konsol pazarına girmesiyle birlikte hareketlenecek pazarın, ülkenin gelirlerini aynı oranda artırmasına da katkıda bulunması bekleniyor.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
ETİKETLER : çin konsol yasağı
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun