Yaşam Tarzı 09 ŞUBAT 2012 / 16:18

Cep telefonunuzu kamp ateşiyle şarj etmeye hazırlanın

Cep telefonunuzu kamp ateşiyle şarj edin

Yeşil enerji konseptiyle üretilen BioLite CampStove sayesinde artık her türlü ortamda telefonunuzu şarj edebileceksiniz. 



Cihazla sadece telefonunuzu şarj etmekle kalmıyor. USB çıkışı sayesinde telefon dışındaki cihazlarınızı da şarj edebiliyorsunuz. Tabi bunun yanı sıra kamp ateşi yakmak, su ısıtmak ve yemek pişirebilmek gibi görevleri olduğunu belirtmemize gerek yok.

Cihaz, ağaç dalları, kozalak ve hayvan dışkısı gibi ürünleri yakarak enerji elde ediyor. Elde ettiği enerjiyi de özel türbinlerden geçirerek bazı çarkların dönmesini sağlıyor ve bisiklet dinamosuna benzer bir mantıkla ürettiği enerjiyi elektronik aygıtları şarj etmede kullanıyor.

Cihazın bu yaz aylarında 129 dolar fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

Nasıl çalıştığına ve olası kullanım senaryolarına dair bir videoyu aşağıda görebilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KnfV_3LM5l8[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun