Yaşam Tarzı 22 NİSAN 2009 / 08:35

CA ve Logicom'dan veri kurtarmada işbirliği

CA ve Logicom İşbirliklerini İstanbul’da gerçekleştirdikleri toplantıyla duyurdu.

CA ve Logicom İşbirliklerini İstanbul’da gerçekleştirdikleri toplantıyla duyurdu.


Şirket, CA’in kurtama çözümünün yeni sürümünü dünyada ilk olarak bu toplantıda tanıttı. CA’in yedekleme, kurtama ve iş sürekliliği yönetimi grubu ürünlerini kapsayacak olan işbirliği ile CA’in Türkiye’deki bayii kanalının genişletilmesi ve güçlendirilmesi hedefleniyor.


CA Ülke Müdürü Çetin Uygun, toplantıda yaptığı konuşmada Logicom’un hem Türkiye’de hem de CA’in faaliyet gösterdiği Orta Doğu Bölgesi’nde bayi kanalı ile ürünlerin dağıtımı için gördükleri en güçlü şirketler arasında yer aldığını belirtti. Logicom Türkiye’nin CA’e rakip herhangi bir ürünle çalışmıyor olmasının da etkili olduğunu dile getiren Uygun, "İşbirliği görüşmelerimiz 1-2 yıl öncesine dayanıyor. CA ve Logicom işbirliğinin sektöre yeni bir soluk getireceğini düşünüyoruz. Bölgesel ve uluslararası bir şirket ile çalışmak, CA kanalına farklı tecrübeleri de beraberinde getirecek” diye konuştu.


Logicom Türkiye Genel Müdürü Zeki Berk de yaptığı konuşmada Logicom’un 17 ülkede teknoloji ürün dağıtıcısı olarak faaliyet gösteren 20 yıllık bir kuruluş olduğunu söyleyerek, “CA ürünleri de yazılım sektöründeki hizmet ve kalite anlayışını arttırarak devam ettirecek. Yaptığımız işbirliği özellikle CA Yedekleme Kurtarma ve İş Sürekliliği Yönetimi ürünleri satışı konusunda uzman ve bu alanlarda odaklı iş ortaklarına hizmet verme olanağı sunacak” dedi.


CA’in “Recovery Management” ürünün yeni sürümü olan CA Recovery Management r.12.5 ile sunulan yenilikleri CA Recovery Management Çözümleri Teknik Danışmanı Arthur Fritz katılımcılarla paylaştı. Çözümün Windows, Linux, UNIX ve NetWare da dahil olmak üzere heterojen ortamlardaki dağıtık sunucular, veritabanları, uygulamalar ve istemciler için birinci sınıf veri koruma hizmeti sunduğunu belirten Fritz, “CA Recovery Management r.12.5 dahilinde olan tüm ürünler, bilgi varlıklarını daha fazla güvende tutarken depolama gereksinimlerini de azaltarak mevcut kaynakların iyileştirilmesine yardımcı oluyor” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun