Yaşam Tarzı 06 TEMMUZ 2012 / 14:15

Bu kitap kendini 2 ay içerisinde imha edecek

Bu kitap kendini imha ediyor!

Arjantin’de bir yayın evi, bastığı kitapla hızlı okuma kurslarının işlerini sekteye uğratacağa benziyor. 'The Book That Can’t Wait' adlı proje, kitabı satın alan kişiyi onu iki ay içinde okuyup bitirmek zorunda kılıyor. Özel bir mürekkep kullanılarak basılan kitap, hava ve ışıkla temas etmeye başladığı andan itibaren yazıları yok olmaya başlıyor. Daha önce buna benzer bir projeyi Snoop Dogg hayata geçirmiş ve kitabun sayfalarını sigara kağıdı şeklinde yapmıştı. Bu projedeyse okuyucular kitabı 2 ay içerisinde biritmedikleri takdirde kitaptaki yazılar tamamen yok oluyor.

Yazarların ikinci kitaplarını basmalarına imkan sağlaması hedeflenen proje, yapılan reklamlar sayesinde hedefine ulaşacağa benziyor. Yayınevi kampanyadan bu yana satış oranlarını yüzde 40’a kadar arttırdı. Bunun yanı sıra yayınevi mevcut baskı tekniğini sadece ikinci baskısı yapılmayacak kitaplar üzerinde uygulayacağını açıkladı.

Kitabı alıp bir köşeye atan insanları oldukça düşündüren bu projeyle birlikte, kullanıcılar ikinci kez okuma imkanı bulamayacakları için beyin jimnastiği de yapabilecekler.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun