Yaşam Tarzı 22 ARALIK 2011 / 17:27

Bu kalemin 25 yıl hatırı var

25 yıl önce yuttuğu kalem midesinden çıkarıldı

İngiliz kadının 25 yıl önce yuttuğu kalem midesinden çıkarıldı. Evet, hâlâ bir çocuğu okutacak kadar iyi durumda… ‘1 kilo bozuk para yuttu, hastaneye kaldırıldı’ tarzındaki haberlere bir yenisi daha eklendi ama bu seferki biraz daha farklı. İngiltere’de bir kadının midesinden 25 yıl sonra çıkarılan kalem hâlâ çalışır durumda.

Bundan yıllar önce bademciklerindeki şişliği görebilmek için kullandığı tükenmez kalemi ağzına fazla sokan İngiliz kadın, ayağının kayması sonucu düştü. Bu sırada kalemi de yanlışlıkla yuttu. Hemen ardından kocasına haber veren kadın apar topar hastahaneye kaldırıldı.

Kadın da unutmuş (!) (?)

Defalarca yaptıkları X-ray taramasıyla bir türlü bulamadıkları kalem, her nedense kadın tarafından daha fazla dikkate alınmadı ve kadın hastahaneyi terk etti. Bir süre sonra başına gelen olayı da unutan kadın, tam 25 yılın ardından karın ağrısı şikayetiyle hastahaneye kaldırıldı.

Ağrının nedenini arayan doktorlar bu defa kalemi buldu ve endoskopi benzeri bir yöntemle ağızdan mideye ulaşarak onu bulunduğu yerden çıkardı. Asıl şaşırtıcı olansa kalemin hâlâ ana işlevini yerine getirebiliyor olmasıydı. Mide asidi ve yiyeceklerin oluşturduğu kimyasal karışımlara rağmen kalem bozulmamıştı.

(Ed: Ed ne yorum yapsın bu habere...)

[caption id="attachment_40197" align="alignnone" width="455" caption="İşte o kalem"][/caption]