Yaşam Tarzı 14 KASIM 2011 / 11:53

Bu fotoğrafa tam 4,3 milyon dolar verdiler

Bu fotoğrafa tam 4,3 milyon dolar verdiler

Daha bundan birkaç ay önce bir süpermarket raf görüntüsüne 3,89 milyon dolar verilmesinin şokunu üzerimizden atamamışken bir diğer stok fotoğrafın 4,3 milyon dolara satıldığı haberi geldi. Kara para mı aklıyorsun Andreas Gursky?4,3 milyon dolara satılan fotoğrafın bu rakamı nasıl hak ettiği tam bir merak konusu. Fotoğrafta çimlerle kaplı bir alanın ortasından geçen bir akarsu haricinde hiçbir şey yok. Hepsi bu, ister inanın ister inanmayın (ed: fotoğraf öyle pahalı ki, buraya koyarken bile korktuk ne yalan söyleyelim).

Fotoğrafı çeken kişi Andreas Gursky, satan da Christie's adlı bir açık artırma şirketi. Bununla birlikte yukarıdaki fotoğraf Gursky'nin bu fiyata satılan ilk fotoğrafı değil. Sanatçının daha önce bir diğer fotoğrafı 3,3 milyon dolara alıcı bulmuş.

Detayları bu adreste görebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun