Yaşam Tarzı 29 ARALIK 2011 / 17:13

BTnet.com.tr Özel: 2011'in iz bırakan dosya konuları ve analizleri

BTNet Özel: 2011'in iz bırakan dosya konularıBTnet.com.tr olarak 2011 yılında birçok konuya detaylı olarak eğildik ve analizler gerçekleştirdik. İşte BTnet.com.tr editörlerinin seçimiyle 2011'in iz bırakan dosya konuları ve analizler... 


Sonraki sayfada: Yaşasın, fikrim geldi! Peki şimdi ne olacak?

Yaşasın, fikrim geldi! Peki şimdi ne olacak?Hayatta hepimizin aklına sık sık işle ilgili parlak fikirlerin geldiği olmuştur. Peki akla gelen bunca fikrin arasından işe yarayanlar nasıl belirlenir, nasıl geliştirilir, gerçeğe dönüştürmek için kimlere başvurulur?

İnternet üzerinde konuyla ilgili detaylı bilgi bulabileceğiniz en derli toplu kaynaklardan biri.

Yazı linki: http://www.btnet.com.tr/?p=36620

Sonraki sayfada: Web’de dikkatli adımlar para basar


Web’de dikkatli adımlar para basar
İnternetten gelir elde etme modelleri hızla gelişiyor ve çeşitleniyor. Yeni ekonominin avantajlarını kullanmak, işleyişe hakim olabilmekten geçiyor.

Handan Aybars'ın konuyu etraflıca ele aldığı yazısı oldukça yüksek okunma rakamlarına ulaşmıştı.

Yazı linki: http://www.btnet.com.tr/?p=35986

Sonraki sayfada: Gelecek 10 yıl içinde teknoloji dünyasını neler bekliyor?


Gelecek 10 yıl içinde teknoloji dünyasını neler bekliyor?
Bugünün aslında dünün geleceği olduğunu unutturacak kadar hızlı bir gelişimin ortasında yaşarken, teknoloji perspektifinden bakıldığında ufuk çizgisinin ötesinde neler olduğuna bir göz atmaya çalıştık.

Üstelik bir değil beş değil, tam 10 yıl ötesine göz diktik...

Yazı linki: http://www.btnet.com.tr/?p=31613

Sonraki sayfada: BT’de dönüşüm, İK’da tensikat anlamına mı geliyor?


BT’de dönüşüm, İK’da tensikat anlamına mı geliyor?
Bilişim sektörü her ne kadar “Yetişmiş insan açığımız var” söylemiyle günlerini geçirse de, şirketler en ufak ekonomik krizlerde bile deneyimli çalışanlarıyla yollarını ayırmakta tereddüt etmiyor.

Evren Gülyaşar, bu hareketli dönemde şirketleri ve çalışanları bekleyen geleceği mercek altına aldı.

Yazı linki: http://www.btnet.com.tr/?p=31738

Sonraki sayfada: Kullanıcılar sosyal ağlarla interneti yeniden keşfediyor


Kullanıcılar sosyal ağlarla interneti yeniden keşfediyorİlk çıktığı zamanlardan beri bilgisayarları birbirine bağlamak için kullanılan internet, son yıllarda iyice hareketlenen sosyal ağlar sayesinde benzer bir beceriyi insanları bir araya getirme konusunda gösteriyor.

Konuya biraz genişçe değinelim istedik, hani hala bilmeyenleriniz varsa diyerekten…

Yazı linki: http://www.btnet.com.tr/?p=37031

Sonraki sayfada: Mobil bilişimin süper kahramanları


Mobil bilişimin süper kahramanları: Sizin kahramanınız hangisi?Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de akıllı telefon furyası son hızıyla devam ediyor. Üstelik her platform kendilerine özgü yeteneklerle ve süper güçlerle donatıldığı iddiasında. Peki sizin favori kahramanınız hangisi?

Her bir platformu kendisine en yakın süper kahramanla ilişkilendirdiğimiz ilginç bir derleme.

Yazı linki: http://www.btnet.com.tr/?p=37849

Sonraki sayfada: Mikroişlemcinin 40 yıllık tarihi
Mikroişlemcinin 40 yıllık tarihiDile kolay, ilk mikroişlemcinin üretiminin üzerinden 40 yıldan fazla zaman geçti. İlk çıktığında 16 bacağıyla ortalıkta örümcek gibi dolanan işlemcilerin bugün tek çekirdeklisine burun kıvırıyoruz.

Mikroişlemcilerin 40 yıllık hızlı gelişimine adım adım ışık tutan geniş bir kaynak…

Yazı linki: http://www.btnet.com.tr/?p=33968

Sonraki sayfada: Geçmişten günümüze bir efsane: Commodore 64


Geçmişten günümüze bir kişisel bilgisayar efsanesi: Commodore 64Kişisel bilgisayarlarda PC uyumluluğu benzeri bir kavramın doğru dürüst telaffuz edilmediği zamanlarda milyonlarca kullanıcıyı peşinden sürükledi, dev bir siber kültürün oluşmasına zemin hazırladı, amatör programcıların uğraşlarıyla üreticileri tarafından bile öngörülemeyen yetenekler sergiledi.

Commodore 64 çoğumuz için eskilerde kalmış hoş bir anıdan ibaret olsa da, hayranları tarafından ısrarla yaşatılmaya devam ediyor. Hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar bu yazıda.

Yazı linki: http://www.btnet.com.tr/?p=33251

Sonraki sayfada: Google’a ilham uzaydan mı geliyor?


Google’a ilham uzaydan mı geliyor?Dünyanın en yaygın kullanılan mesajlaşma servislerinden biri olan GMail’in logosu yoksa bundan 37 yıl önce uzayın derinliklerinde kaybolan bir mesajdan mı esinleniyor?

Bir sabah okuduğumuz kitabın sayfaları arasında uzun süredir görmediğimiz bir diyagramı görüp yeniden hatırlamanın verdiği ilhamla ortaya çıkan bu yazının seveni kadar nefret edeni de olmuştu. Olsun, biz yine de iddiamızın arkasındayız.

Yazı linki: http://www.btnet.com.tr/?p=34532

Sonraki sayfada: Google ve Facebook neden gerçek isim istiyor?


Google ve Facebook neden gerçek isim istiyor?İki dev şirket kişisel bilgileri kullanarak milyarlarca dolar reklam geliri elde ediyor, bu bilgileri güvenlik güçleriyle paylaşmakta sakınca görmüyor ve kullanıcılarının gerçek isim kullanmasını dayatıyor.

Peki, bu işin sonu nereye varacak? Evren Gülyaşar'ın analizi.

Yazı linki: http://www.btnet.com.tr/?p=31368

ETİKETLER : dosya konuları
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun