Yaşam Tarzı 31 OCAK 2012 / 14:17

Bratsch 4 Şubat'ta Türkiye'de

Deneysel folk-caz grubu Bratsch, 4 Şubat Cumartesi günü 3. Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri kapsamında Türkiye’de. 

Çingene müziğini caz müzikle harmanlayarak enteresan ve sıradışı bir tat yakalayan Bratsch, bu kurmaca folklörüyle Atlantik’ten Karadeniz’e kadar uzanan geniş bir kitleye hitap ediyor.

Büyük babası Harputlu olan ve Anadolu müziğine hayranlığını her fırsatta dile getiren Dan Gharibian (gitar ve vokal) ile Bruno Girard (keman) tarafından 1972’de temelleri atılan gruba, daha sonra Pierre Jacquet (kontrbas), Nano Peylet (klamet) ve François Castiello (akordiyon) katıldı. Deneysel caz, Doğu Avrupa çingene müziği ve özellikle Django Reinhardt tarafından bulunan Manouche caz gibi çeşitli disiplinlerden gelen göçmen ruhlu Fransız müzisyenler kendilerine has yorumlarıyla farklı bir tat ortaya çıkarıyorlar.

Repertuarının büyük kısmı kendi bestelerinden oluşan grup, 2010 yılında çıkarttıkları “Urban Bratsch” albümünde esinlendikleri Los Angeles, Montreal, Casablanca, Moskova gibi şehirlere de müziklerini götürmüştü. Grup, 4 Şubat Cumartesi akşamı İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi’nde müzikseverlerle buluşacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun