Yaşam Tarzı 01 MART 2012 / 12:52

Blizzard, 600 çalışanın işine son verdi

Blizzard, 600 çalışanın işine son verdi

Blizzard, yaptığı açıklamayla 600 çalışanının işine son verdiğini bildirdi. Şirket, elemanların işten çıkarılmasıyla World of Warcraft’ın gelişiminin yavaşlamayacağını ifade etti. Çıkarılan 600 elemanla birlikte Warcraft tutkunları endişeli bir bekleyişe girmiş olsalar da, çıkarılan çalışanların yüzde 90’ının oyunun geliştirme ekibinde olmadığının açıklanması oyun tutkunlarını rahatlatmış gözüküyor.

Konuyla ilgili konuşan Blizzard CEO’su Mike Morhaime, oyun endüstrisinin oldukça geliştiğine değinirken, şirket olarak bu kararı alırken çok zorlandıklarını fakat şirketin menfaati doğrultusunda bu kararı almaları gerektiğini söyledi.

Bunun yanı sıra şirket boşalan bazı pozisyonlara kalifiye eleman aradığını da belirtti.

Blizzard geçtiğimiz aylarda World of Warcraft oyununu, oyunculara 20. seviyeye kadar bedava yapmış, bu hamle kulislerde şirketin ekonomik açıdan zor günler geçirdiği şeklinde yorumlanmıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun