Yaşam Tarzı 03 TEMMUZ 2014 / 14:14

Bir caretta caretta daha hayatını geri kazandı.

Uzman ekibiyle, su altı canlılarının bakımını doğal ortamına en uygun şekilde sağlamayı amaçlayan İstanbul Akvaryum, bir Caretta Caretta’nın daha hayatını kurtarıldığını açıkladı.Dünya kıyılarında yaşayan farklı canlılar ve onların doğal ortamlarını birebir yansıtmayı hedefleyen İstanbul Akvaryum, bin beş yüz çeşit deniz canlısına ev sahipliği yapıyor. Alanında uzman kişilerle çalışan 2013 yılından beri Deniz Kaplumbağaları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi de olan İstanbul Akvaryum hayata çevirdiği Caretta Caretta’nın mutluluğunu yaşıyor.

Avcılar sahilinde Nisan ayında, balıkçıların ağlarındaki Caretta Caretta’yı İstanbul Akvaryum‘un uzman ekibi hiç zarar görmeden sağlıklı şekilde kurtardı.

İlk sağlık kontrolleri İstanbul Akvaryum tarafından yapıldı. İstanbul Akvaryum‘da karantina altına alınan Caretta Caretta 2 ayın sonunda tüm sağlık kontrollerini tamamladı. İstanbul Akvaryum tarafından tam olarak iyileşmesi sağlanan denizlerin sevilen canlısı Caretta Caretta sıcak denizlere kolay inebilmesi için 3 Temmuz 2014 Perşembe Günü saat 10.30’da Çanakkale Zincirbozan Sahilinden Ege denizine eski özgür hayatına geri bırakıldı.

Detaylı bilgi için  www.istanbulakvaryum.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun