Yaşam Tarzı 20 ARALIK 2011 / 16:47

Bedük'ün HTML5 destekli tarayıcılar için hazırladığı 'Disco Breaker' interaktif klibi yayında

Bedük’ün interaktif klibi internette yayında

Bedük'ün Disco Breaker şarkısı için çekilen Türkiye’nin ilk interaktif video klibi yayınlandı. HTML5 destekli tarayıcıya ihtiyaç duyan klip en iyi Internet Explorer 9 üzerinde izleniyor. Microsoft, Bedük ile yaptığı işbirliği ile Türkiye’nin ilk interaktif video klibini müzikseverlerin beğenisine sundu. Bedük’ün “Disco Breaker” parçası için Internet Explorer 9’un HTML 5 özellikleri kullanılarak oluşturulan klip, kişiselleştirilebilme özelliğiyle izleyenleri klibin bir parçası haline getiriyor.

İlk olarak internet ortamında yayınlanan ve ardından Aralık ayı içerisinde izleyiciyle buluşacak olan klip, Internet Explorer 9’un HTML5'e dayalı özelliklerini en iyi kullanan uygulamalardan biri olarak teknoloji meraklıların da ilgisini çekecek.

Bedük ile bu özel projeyi hayata geçirmekten memnuniyet duyduğunu söyleyen Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan, “Microsoft olarak tüketicilerin hayatını renklendirmeye ve kolaylaştırmaya yönelik geliştirdiğimiz yeni yazılımlarımızla dijital dünyayı daha keyifli bir hale getiriyoruz. Özellikle işbirliğine olan açık yaklaşımımız ve güçlü altyapımız Bedük ile bizleri biraraya getirdi ve dünyada bir ilk olan bu projeye imza atmamızı sağladı" dedi.

Microsoft’un sunduğu teknoloji ve yenilikler sayesinde efsane bir klip oluşturduklarını söyleyen Bedük ise “Dansa ritmik bir düellolar silsilesi olarak yeniden anlam katan "Disco Breaker" parçasının ritmine ancak Internet Explorer 9 gibi güçlü bir teknoloji ayak uydurabilirdi. Ritmi dansın ve yaşamın kaynağına dönüştürmede bize yardımcı olan bu teknolojileri sunan Microsoft’a teşekkür ederim” diye konuştu.Dansları ve farklı tarzıyla müzik sektörünün en yaratıcı isimlerinden biri olan Bedük’e klipte dünya çapında tanınan dansçı Yasmin Ogbu eşlik ediyor. Türkiye’den de birçok genç ve yetenekli dansçıya yer verilen klibin koreografı ise daha önce Wiley, Kate Nash ve Moby gibi isimlerle çalışan Stuart Bishop.

Dansa ritmik düellolar silsilesi olarak yeniden anlam katan Disco Breaker, dans ederken kendisine tam anlamıyla ayak uydurabilecek, ritmi dansın ve yaşamın kaynağına dönüştürecek ruh eşini arayan Ela’nın hikayesini anlatıyor.  41? 29! ekibi tarafından hayata geçirilen klipte Bedük’ün Facebook sayfasından seçtiği hayranları da rol aldı.

Klibi izlemek için discobreaker.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun