Yaşam Tarzı 17 MAYIS 2016 / 15:28

BBC Netflix'e rakip olmaya hazırlanıyor

BBC, yeni bir dijital yayın platformu için çalışmalar gerçekleştiriyor.

Business Insider’da yer alan habere göre, Netflix benzeri bir dijital yayın platformu üzerinde çalışmalar gerçekleştiren BBC’nin konuyla ilgili yayıncı kuruluşlarla görüşmeler yürüttüğü ifade ediliyor. Her ne kadar BBC tarafından konuyla ilgili net bir açıklama gelmese de, kanalın ITC ve NBC Universal ile görüşmeler yaptığı ifade ediliyor.

CES 2016'da 130 ülkede daha yayın hayatına başladığını açıklayan Netflix, son dönemde  80 milyon abone sınırını aşmıştı. İlerleyen dönemde yayın ağını 190'dan fazla ülkeye çıkartmak isteyen Netflix, "küresel internet televizyonu" olma yolunda önemli adımlar atmayı sürdürecek. İngilizce'nin yanı sıra 20 farklı dilde daha hizmet verecek olan Netflix, önümüzdeki süreçte abone sayısında önemli bir artış bekliyor.

İlerleyen süreçte Netflix benzeri bir platformla ilk etapta Britanya’da hizmet vermesi beklenen BBC, devlet kanalı olmanın verdiği avantajla hızlı bir şekilde Netflix’e rakip olabilecek gibi görünüyor.
ETİKETLER : bbc netflix itc nbc
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun