Yaşam Tarzı 25 NİSAN 2011 / 12:17

Battlestar Galactica'nın online oyunu Türkiye'de

Galactica'nın Cylon'ları Türkiye'ye geldi

Oyuncu.com, üç boyutlu web tabanlı oyun Battlestar Galactica’yı oyunseverlerle buluşturdu, Cylon'ların canı bu kez fena yanacak...Türkiye’de ilk olarak Ekolay Oyuncu.com tarafından yayınlanan ve Unity 3D teknolojisini kullanan Battlestar Galactica Online (BGO) Türkiye'de oyuncuların beğenisine sunuldu. Televizyon serisi Battlestar Galactica’nın baş yapımcısı David Eick’e göre, oyunda dizide kullanılan tüm motif ve kişiliklere oyunda da sadık kalınmış ve film atmosferi başarıyla yansıtılmış.

Battlestar Galactica Online, tarayıcı üzerinden, hiçbir indirme işlemine gerek duyulmaksızın ücretsiz olarak oynanabiliyor. PC oyunlarını aratmayan kalitedeki 3 boyutlu grafikleriyle dikkat çeken BGO, devasa çok kişilik oyunlardan hoşlanan oyuncuların gönlünü fethedecek özelliklere sahip.

Bilgisayarınıza indirmenize gerek yok

Oyuna başlarken İnsan ya da Cylon ırkları arasında seçim yapmanız gerekiyor. Size özel avatarınızı oluşturduktan sonra bilgilendirici nitelikteki eğitim bölümünü tamamlıyorsunuz. Hemen ardından kendinizi İnsan ve Saylon ırkları arasındaki kıyasıya mücadelenin tam ortasında buluyorsunuz.

Oyuncuya karşı oyuncu (PvP) savaşlarının yüksek seviyede gerçekleştiği BGO ile oyuncular Türkiye’de ilk defa bir çok oyunculu Unity 3D oyununu, tarayıcı içinde, bilgisayarlarına indirmeye gerek kalmadan oynama şansına sahip oluyorlar.

Şimdiden Amerika, Fransa, Almanya ve İtalya’da devasa bir oyuncu kitlesi tarafından oynanmakta olan BGO, tamamen Türkçeye uyarlanmış sürümüyle Türkiye’de sadece Ekolay Oyun portali Oyuncu.com üzerinden oynanabiliyor.