Yaşam Tarzı 17 EKİM 2008 / 12:30

Bank Asya’ya İK altyapı dönüşüm projesi

Katılım bankası Bank Asya, performans yönetimi ve gelişim planlama ihtiyacı için insan kaynakları uygulamalarını kapsayan İK dönüşüm projesi için Bizitek ile el sıkıştı.

Katılım bankası Bank Asya, performans yönetimi ve gelişim planlama ihtiyacı için insan kaynakları uygulamalarını kapsayan İK dönüşüm projesi için Bizitek ile el sıkıştı.


Bank Asya, Bizitek’in Stars ürünü ile uçtan uca tüm insan kaynakları süreçlerini, çalışanların da dahil olduğu yaşayan bir sistem üzerinden elektronik ortamda takip edecek. Stars modüllerinden Performans Yönetimi ve 360 Derece Değerlendirme Sistemi ile başlanacak projede, tek bir noktadan merkezi bir sistem üzerinden çalışanların performans değerlendirmeleri takip edilecek. İkinci fazda personel özlük bilgileri, kurum organizasyon ağacı ve pozisyonlar ile ilgili bilgileri içerecek olan Personel Bilgi Sistemi’nin ardından Bank Asya’nın mevcut ve sonraki dönem ihtiyaçları doğrultusunda Ücret Yönetimi uygulamasına başlanacak. Stars Ücret Yönetimi ile merkezi bir sistemden çalışanların ücret değerlendirmelerini ve düzenlemelerini yapacak olan Bank Asya, sistem ile çalışanlarının ücret bilgilerini ortak bir veritabanında toplayarak ücret yapısını izleyebilecek. İşe Alım, Seçme ve Yerleştirme modülü ile hazırlanacak kariyer portalı üzerinden, internetten başvuru yapan kişilerin özgeçmişleri toplanarak  aday havuzu oluşturulacak. Bu modül ile Bank Asya, işe alım, seçme ve yerleştirme konusunda kurum standardizasyonunu istenilen kalite düzeyinde gerçekleştirecek.


 


Tüm sistemlerin birbiri ile entegre çalışarak bütünsel bir yapıda yönetilmesinin sağlanacağını belirten Bizitek Satış – Pazarlama Direktörü Bora Köse, “Kullanıcı sayısı her geçen gün artan Stars ürünümüz ile bankacılık sektöründe de uçtan uca yeni nesil insan kaynakları uygulamaları sağlamaktayız. Bank Asya’yı Stars’ın referansları arasına katmış olmaktan memnunuz” dedi.


 


www.bizitek.com