Yaşam Tarzı 28 KASIM 2011 / 12:55

Bak postacı geliyor selam veriyor

Volkswagen tarafından geliştirilen araç, sürücüsünü sürekli takip ediyor ve aradaki mesafeyi kısa tutuyor. Almanya’nın ‘halk arabası’ Vokswagen, yeni ortaya çıkardığı araçla postacıların ve kargo dağıtım ekiplerinin işlerini kolaylaştıracak bir çözüme imza attı. Elektrik enerjisiyle çalışan bu van, sürücüsünü cadde boyunca takip ediyor ve kargo ve posta dağıtımında çok büyük kolaylık sağlıyor.Alman Posta Servisi’nin desteğiyle ortaya çıkarılan, ‘come to me’ ve ‘follow me’ olarak adlandırılan özellikleri taşıyan yeni model ‘eT’ olarak adlandırılıyor. Araç sürücüyü adım adım takip ederek aradaki mesafeyi her zaman kısa tutuyor. Böylece dağıtım elemanı sürekli araca gidip gelmek veya onu birkaç metre daha hareket ettirmek için direksiyona geçmek zorunda kalmıyor. Bununsa hizmet kalitesini ve verimliliği artırması planlanıyor.

Henüz test aşamasında olan eT, her koşul için deneniyor. Verilen bilgiye göre özellikle yaya trafiği için optimize edilmeye çalışılan sistemin henüz kedi-köpek ezmeyeceğinin garantisi yok.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun