Yaşam Tarzı 27 OCAK 2016 / 17:18

Bahçesinde eskimo evi inşa ederek Airbnb’ye ilan verdi

Newyork’ta bir Airbnb kullanıcısı, şehirde yaşanan kar fırtınasını fırsata çevirerek, kendi eskimo evini yapıp, Airbnb'de kiralığa çıkardı.

Günümüzde milyonlarca insanın kullandığı Airbnb, son yılların en başarılı girişimlerin biri diyebiliriz. Brooklyn’de yaşayan Patrick M. Horton, New York tarihinde yaşanan ikinci en büyük kar fırtınasından sonra, arka bahçesinde 2 günlük çalışmanın ardından eskimo evi inşa etti.İki kişilik kapasiteye sahip eskimo evini Airbnb’de günlük 200 dolar karşılığında kiraya veren Patrick Horton,  evin içerisine sadece birkaç battaniye ve yastık koydu. Orijinal eskimo evleri gibi ayı postu ve şömine içermeyen ev, Airbnb tarafından ‘ev kullanım koşullarına uymuyor’ gerekçesiyle ilandan kaldırıldı.


 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun