Yaşam Tarzı 08 NİSAN 2010 / 11:12

AutoCad 2011'in üstündeki örtü kalktı

Autodesk'in tasarım yazılımı AutoCad 2011, Medyasoft'un düzenlediği toplantıyla tanıtıldı.

Autodesk'in tasarım yazılımı AutoCad 2011, Medyasoft'un düzenlediği toplantıyla tanıtıldı.


Autodesk'in 2 ve 3 boyutlu tasarım uygulamalarına yönelik yazılım programı AutoCad 2011, Autodesk'in Türkiye distribütorü Medyasoft'un 6 Nisan'da Refresh the Venue'de düzenlediği bir toplantıyla tanıtıldı. Tanıtım "Design with", "Visualize with" ve "Share with" olmak üzere üç bölümde gerçekleştirildi.

Toplantının "Desing with" bölümünde, Autodesk Avrupa Pazarlama Müdürü Miikka Aral, AutoCad Uzmanı Bilge Akbağ ve Platin Bilgisayar Hizmetleri'nden CAD Danışmanı Gül Fazıl AutoCad 2011 hakkında bilgi verdi. "Visualize with" bölümünde Autodesk Güney Avrupa Teknik Endüstri Müdürü Patrice Paradis, Sinpaş Görsel Sanatlar Yönetmeni Batuhan Kırca ve Saydam Mimarlık'ın kurusucu Mimar Mustafa Tutar ve son olarak "Share with" bölümünde Adobe Medya ve Yayıncılık Uzmanı Barış Özcan bilgi ve deneyimlerini davetlilerle paylaştı. Hayal edilebilir neredeyse tüm şekilleri yaratabilen güçlü 3D araçlarına sahip AutoCad 2011, bu özelliğiyle fikirlerin sezgisel bir şekilde keşfedilmesine imkan sunuyor. AutoCad 2011 güçlü programlama araçları ve binlerce mevcut eklenti ile esneklikte en üst düzeyi sağlayarak ihtiyaca uygun kişiselleştirme sağlıyor. Ayrıca tasarım ve dokümantasyan etkinliğini artırabilen ve tasarımları daha güvenli, doğru ve akıcı bir şekilde paylaşmayı sağlayan yenilikler de sunuyor. Medyasoft Genel Müdürü Doğu Pabuçcuoğlu, yaptığı açıklamada, "2009 yılında belirlediğimiz tüm hedeflere ulaşıp, yılı yüzde 100 büyümeyle kapattık. Dünyanın önde gelen yazılım markalarıyla gerçekleştirdiğimiz dağıtım anlaşmaları büyümemizde büyük rol oynadı. Mart 2009'dan bu yana mimari, inşaat, imalat, endüstriyel tasarım, medya ve eğlence pazarlarına yönelik 2 ve 3 boyutlu yazılımlar konusunda uzman Autodesk'in Türkiye dağıtıcılığını yürütüyoruz. Autodesk kullanıcılarının AutoCad 2011 sürümüyle çok yaratıcı ve başarılı işlere imza atacaklarına inanıyoruz. Biz de Medyasoft olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm Autodesk kullanıcılarına destek vererek başarılarına katkıda bulunmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Her işe yarıyor

Autodesk 3ds Max Design 2011 yazılımı ise verileri toplayarak, fikirleri yineliyor ve sonuçları sunarak tasarımları hayata geçirmek için güçlü teknikler sunuyor. Geliştirilmiş akıllı veri alışverişi iş akışları ve yenilikçi işleme özellikleri Autodesk Revit Architecture, Autodesk Inventor, AutoCAD Civil 3D, Rhino, SolidWorks, FormZ, ve Google Sketchup'tan tasarım verilerini optimal bir şekilde göstermek için göz alıcı foto-gerçekçi görselleştirmelerini yaratmaları konusunda tasarımcılara yardımcı oluyor. Bağlam için yeni kullanıcı arayüzü ile erişilen 3ds Max Design modelleme ve dokulama araç setlerindeki önemli zenginleştirmeler günlük iş akışlarının hızlanmasına yardımcı olarak tasarımcıların tasarımları arkasında yatan hikayelerini daha iyi keşfetmesini sağlıyor. AutoCad 2011'in öne çıkan özellikleri şöyle sıralanıyor: Hızlı dokümantasyanAutoCad 2011'in güçlü dokümantasyon araçları ile projeleri konsept aşamasından bitişlerine kadar yürütmek mümkün. Otomasyon, yönetim ve düzenleme araçları ile sık tekrarlanan görevleri azaltmak ve iş akışını hızlandırmak da mümkün. Yeni FikirlerHem 2 boyutta hem de 3 boyutta, tasarım fikirlerini keşfetme esnekliğine sahip AutoCad 2011, güçlü ve rahat kullanılan araçlar sayesinde fikirlerin görüntülenmesi, şekillendirilmesi ve aynı zamanda, yenilikçi konseptleri hayata geçirilmesine imkan sunuyor. Kolay İletişimAutoCAD 2011 ile kritik tasarım verilerini güvenli, etkili ve tam şekilde paylaşmak mümkün. Dünyada en çok kullanılan tasarım verisi paylaşım formatı olan DWG, herkesin aynı dosya aynı detay üzerinde çalışmasına imkan sağlıyor. Ayrıca sunuma hazır grafikler, render araçları ve sağlam plotting ve 3D çıktı alımı kapasiteleri ile tüm tasarım iletişimlerine açıklık getiriyor. Kolay UyarlamaAutoCAD 2011'i özel ihtiyaçları karşılayacak şekilde uyarlamak şaşırtıcı derecede kolay. AutoCAD yazılımı, hem çalışma şekline göre araçlarının uyarlanması hem de endüstriye uygun hale getirilmesi açısından çok esnek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun