Yaşam Tarzı 05 MAYIS 2011 / 16:29

Athena her üniversitede farklı fiyatla öğrencilerle buluşuyor (Güncellendi)

Casio’nun Athena’yı marka elçisi olarak seçmesinin ardından Mayıs ayında üniversite öğrencilerine yönelik konserler düzenleneceğini duyurdu. Ancak aynı grubun konseri için Hacettepe’de ücret talep edilmezken Koç Üniversitesi’nde 67,5 lira isteniyor. Casio'dan konuyla ilgili açıklama geldi.

Ska, rock ve alternatif müziği ile gençlere hitap eden Athena’yı üniversitelere taşıyan Casio konser tarihi ve fiyatlarını açıkladı. Buna göre:
10 Mayıs İTÜ (Ayazağa Kampüsü) Konser Saati 21:30 / Giriş Ücreti : 34 TL

11 Mayıs Hacettepe Üniversitesi (Beytepe Kampüsü) Konser Saati 21:30 / Giriş Ücretsizdir

14 Mayıs Koç Üniversitesi (Rumelifeneri Kampüsü) Konser Saati 20:45 / Giriş Ücreti : 67,5 TL

26 Mayıs Yıldız Teknik Üniversitesi (Davutpaşa Kampüsü) Konser Saati 22:00 / Giriş Ücretsizdir.

Peki, aynı grup neden farklı fiyatlarla öğrencilerin karşısına çıkıyor? Arada nasıl bir ayrım yapılıyor? İlk bakışta “Özel ile devlet üniversiteleri arasında ayrım yapıldığı” yanılgısına düşülebilir. Ancak dikkat edildiğinde İTÜ’deki konserin de ücretli olduğu görülüyor. Ayrıca dört konserin ikisi ücretli ve bu iki ücretli konserin ücretleri de aynı değil.

Konuyla ilgili henüz sorularımıza cevap alamadık.

Güncelleme: Casio saatleri ülkemiz getiren ERSA'dan konuyla ilgili açıklama geldi. Açıklamada sorumluluğun organizatör şirkette olduğu belirtiliyor.
Biz festival içindeki ATHENA konserinin sponsoru olduğumuzdan dolayı organizatör firma konser girişleri 2 üniversitede ücretsiz belirlemişken diğer üniversitelerde ücretli olarak organize etmiştir.
ETİKETLER : athena casio g-shock konser
YORUMLAR
nusret 05 MAYIS 2011 / 17:23 0 0
resmen ayrımcılık yapılmış...