Yaşam Tarzı 07 EYLÜL 2012 / 12:12

Apple’ın bir sonraki hedefi internet radyosu

Apple’ın bir sonraki hedefi internet radyosu

Wall Street Journal’da yer alan bilgilere göre, Apple, Pandora benzeri bir müzik servisi için çalışmalar yürütüyor.Apple’ın iTunes üzerinde sahip olduğu müzik arşivi neredeyse hiçbir şirkette bulunmuyor. Bu dev müzik arşivini “internet radyosu” olarak da kullanmak isteyen şirket, WSJ’de yer alan habere göre, şimdiden plak şirketleriyle görüşmelere başladı.

12 Eylül’de yeni iPhone’un tanıtımını gerçekleştirecek Apple’ın böyle bir servisi duyurması için daha iyi bir zamanlama olamazdı herhalde.

Dünyanın en iyisi olarak kabul edilen -Türkiye’de yasaklı olan- Pandora gibi bir internet radyosu oluşturmayı hedefleyen Apple, çevrimiçi radyonun ötesine geçmeye hazırlanıyor. Apple doğrudan plak şirketleriyle görüşmeler yaparak internet radyosu oluşturmayı hedeflediği için aracı kurumlar kullanan Pandora’nın fiyat avantajıyla önüne geçmeyi hedefliyor.

Ayrıca iAd reklam sistemini hayata geçirerek Pandora’dan daha hızlı geçişler ve daha az kullanıcı sınırlamaları olması bekleniyor. Sistemin ne zaman hayata geçeceği konusunda bir bilgi verilmezken, tanıtımın önümüdeki hafta Çarşamba günü yapılması bekleniyor.