Yaşam Tarzı 12 KASIM 2009 / 07:58

Apple, Snow Leopard için güvenlik önlemi alıyor

Mac OS X 10.6.2 güvenlik ve sabitlik konularını çözerken, misafir hesaplarında oluşan dosya silme hatasını onarıyor.

Mac OS X 10.6.2 güvenlik ve sabitlik konularını çözerken, misafir hesaplarında oluşan dosya silme hatasını onarıyor.


 

Apple, pazartesi günü işletim sistemi Snow Leopard için güncelleştirilmiş, Mac OS X 10.6.2'yu tanıttı. Mac OS X, pek çok güvenlik sorununu çözerken, işletim sistemi performansını genel olarak yükseltiyor.

Snow Leopard güncelleştirmesi, Apache ya da Subversion gibi pek çoğu Mac OS X açık kaynak bileşenlerinde oluşan 40 güvenlik kırılmasına hitap ediyor. Ayrıca 10.6.2 güncelleştirmesi, misafir hesap girişini takip ederken bir kullanıcının ana sayfa dizini içindeki dosyaların silinmesine neden olabilen hatayı onarabiliyor. Bunun yanı sıra; güncelleştirme, beklenmeyen oturum kapanmalarını onarırken, bunun gibi pek çok güvenlik sorununu hallediyor.

Güncelleştirme, Apple'ın yazılım güncelleştirme tercih panelini kullanarak ya da Apple'ın web sitesinden indirilebiliyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun