Yaşam Tarzı 23 HAZİRAN 2011 / 11:18

Apple’ın nesi çıksa süper olurdu?

Dedikodular doğruysa iOS destekli ve Samsung üretimli Apple televizyonlar kendi dükkanlarında satışa sunulacak. Apple’ın el atmadığı sayılı alan kaldı. Bunlardan biri de TV’ler. Teknoloji devi artık bu alanda da varlık gösterecek. Samsung tarafından sağlanacka paneller ile üretilecek TV’lerin iOS işletim sistemiyle çalışması gündemde. Adının ne olacağına ilişkin en yakın tahmin ise tabii ki iTV.

Dedikodulara göre, HDTV formatında hayata geçecek TV’ler, donanım anlamında panel üretimi yapabilen büyük markalardan Samsung tarafından desteklenecek. Ayrıca iOS işletim sistemiyle çalışması beklenen TV’ler Apple’ın kendi dükkanlarında satılacak.

Söylenenler doğruysa TV’ler bugünkü Apple TV’lerin yeteneklerine sahip olacak. Bu da Netflix (sadece ABD için) ve iTunes gibi servislerin doğrudan TV üzerinden kullanılabileceği anlamına geliyor.

‘Pahalı olur kimse almaz’ diyen de var

Bazı kaynaklar ise Apple tarafından böyle bir bilginin gelmediğini, TV sektörünün fiyat odaklı ve zorlu bir sektör olduğunu belirtiyor. Çünkü Apple tarafından piyasaya sürülecek böyle bir ürünün ne kadar başarılı da olsa fiyat anlamında ortalamanın çok üzerinde kalacağı kesin. Bu da rekabet şansını ortadan kaldıracağından Apple’ın böyle bir işe kalkışmayacağını düşünenlere hak vermemek elde değil.

(ed: İkinci görüşün daha mantıklı gelmesine rağmen bu tip dedikoduların genelde boş çıkmadığını da kabul etmek gerekiyor. ‘Ateş olmayan yerden duman çıkmaz’ diyerek beklemek lazım. Öte yandan Apple tarafından üretilecek böyle bir TV’nin bugünden sonra dokunmatik ekrana sahip olmamasının yadırganabileceğini de düşünüyorum.)
ETİKETLER : apple iOS itv samsung TV
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun