Yaşam Tarzı 22 NİSAN 2010 / 15:03

Antivirüs programı virüsten beter etti

McAfee, işletim sistemlerinin sürekli tekrar açılmasına sebep olan bir güncelleme yayınladı.

McAfee, işletim sistemlerinin sürekli tekrar açılmasına sebep olan bir güncelleme yayınladı.


Antivirüs programlarını sistemlerini yavaşlattığı sevmeyen birçok kullanıcı var. Sadece saldırılara maruz kalmamak için sistem verimliliğinden fedakarlık yapıyorlar. Ancak bu seferki sorun çok daha sinir bozucu gibi gözüküyor. Windows XP SP3 işletim sistemine sahip kullanıcılar bugünlerde McAfee Total Protection antivirüs programından nefret ediyorlar

New York Times'ın haberine göre; McAfee antivirüs programı rutin güncelleştirmelerinden birini yaptı. Bu güncelleme sonrasında program, "svchost.exe" içindeki "w32/wecorl.a" uzantısını sildi. Bunun sonucunda Windows XP SP3 işletim sistemi hiç durmadan kendini yeniden başlattı. McAfee hiç silmemesi gereken bir dosyayı silerek kullanıcıları çıldırtmış durumda. İnternet üzerinde konuyla ilgili binlerce yazı dolaşırken, Windows XP SP3 kullanıcıları çok zor anlar yaşadı. Bir çok şirket ve kamu kurumunun da kullandığı işletim sistemi, McAfee yüzünden kullanılamaz hale geldi.

McAfee'den yapılan açıklamayla hata kabul edildi. Sistemlerin normale dönemsi için yeni bir güncelleme yayınlanacağını açıklayan şirket, kullanıcılarından özür diledi. Sorunu kendi bilgisayarında da yaşayan kullanıcılar vil.nai.com/vil/5958_false.htm linkini kullanarak detaylı bilgiye ulaşabilirler.