Yaşam Tarzı 12 NİSAN 2011 / 10:00

Amerika'da 25 dolar ucuza reklamlı Kindle satışı başladı

Acaba tabletler için yeni bir iş modeli mi geliyor?Amerika'da Amazon tarafından satışa sunulan, öncelikli olarak e-kitap okumak için üretilen, falan internete bağlanmak ve web sayfalarında gezinmek gibi diğer bazı işlere de yarayan Kindle okuyucu için yeni satış modeli devreye girdi. Buna göre Kindle cihazını alırken reklam görüntülemeyi kabul eden kullanıcılar, ürüne 139 dolar yerine 25 dolar indirimle 114 dolar ödeyecekler.

Tabii reklam deyince, aklınıza kitap sayfalarına kadar reklam alınması gelmesin. İlgili reklamlar sadece aygıtın açılışında ve uyku moduna geçtiğinde ve ekran koruyucu (ed: e-kitap okuyucuda ekran koruyucu?) devreye girdiğinde gösterilecek.

Aslında oldukça makul ve mantıklı bir teklif gibi görünüyor. Bununla birlikte gelen eleştiriler sadece 25 dolarlık bir indirimin bu model için yeterli olmayacağı yönünde. Belki ilerde kitap sayfaları arasına da reklam alarak bu fiyatı iyice düşürebilir, hatta belki bedavaya getirebilirler.

Bakalım bu çabalar hedefine varabilecek mi...
ETİKETLER : amazon kindle kindle
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun