Yaşam Tarzı 15 HAZİRAN 2011 / 17:20

AMD süperbilgisayarı dizüstüne taşıyor

Gelecek nesil Trinity işlemcilerinin demosunu sergileyen AMD’nin hedefi 2020 yılında 10 teraflop işlemci gücüne sahip dizüstü bilgisayarlar üretmek. AMD Başkan Yardımcısı Rick Bergman, Fusion Developer Summit’de (Fusion Geliştiriciler Zirvesi) AMD’nin gelecek planlarıyla ilgili bilgileri aktardı.

Bergaman, Llano APU’nun (Accelerated Processing Unit) 400 gigaflop’luk bir süper bilgisayar performansına sahip olduğunu ancak gelişmenin bununla sınırlı kalmayacağını söyledi. Bergman bundan bir sonraki işlemci olan Trinity’nin en az yüzde 50 daha yüksek performans sunacağını sözlerine ekledi.

Bergman, “Bu da mı yeterli gelmedi? O zaman 10 yıl sonrasını bekleyim. Hatta daha da kısa. 2020 yılında 10 teraflop işlem gücüne sahip dizüstü bilgisayarlara sahip olacağız” dedi ve ekledi: “17 filin gücünü düşünün, işte o fillerin hepsi bir dizüstü bilgisayarda olacak.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun