Yaşam Tarzı 01 HAZİRAN 2011 / 15:44

Amazon’un kumarı Lady Gaga’ya 1 milyon albüm sattırdı

Lady Gaga'nın yeni albümü bir haftada milyon sattı

Lady Gaga, yeni albümü Born This Way ile 1,1 milyon kopya satarak dijital ortamda bir hafta içinde en fazla satılan albüm rekorunu kırdı.Billboard’un açıklamasına göre, “Billboard 200” albüm listesine ilk sıradan giren Born Thsi Way, ilk haftasında bir milyonu geçen on yedinci albüm olurken, en hızlı satılan dijital albüm rekorunu eline geçirdi.

1991 yılından bu yana piyasayı takip eden SoundScan’in rakamlarına göre bir milyon kopya satan beşinci kadın sanatçı unvanına da ulaşan Lady Gaga’nin bu başarısına en son, 2005 yılında 50 Cent “The Massacre” albümüyle ulaşmıştı.

Amazon’un bu satış rakamlarındaki etkisi elbette çok büyük. Çünkü dev alışveriş sitesi, albümün çıktığı ilk hafta sadece 99 sentten satış yaparak tek başına 440 bin dijital albüm satışı gerçekleştirdi. Böylece Amazon, markasını albümlerle özdeşleştirerek yaptığı inanılmaz indirimle kullanıcıları kendisine çekmeyi başardı.

Ayrıca Lady Gaga’nın sosyal medyadaki başarısını da unutmamak gerekiyor. Ünlü şarkıcı Twitter’da 10 milyon takipçiye ulaşan ilk kişi olmuştu.
ETİKETLER : amazon lady gaga